Лента новостей



Виктория – Кодру 0:1

13 октября 2018Источник: Divizia-A.md

Предлагаем вашему вниманию видеообзор матча 20-го тура Дивизии А между "Викторией" и "Кодру" (0:1). Отметим, что по окончании матча клуб из Лозова был награждён золотыми медалями за завоевание чемпионского титула Дивизии А-2018.



Новости по этой теме:


Комментарии

  • Ion 14 октября 2018, 07:02

    Pentru cei de la fmf chiar nu aveti bani sa cumparati o cupa normala????? Parca o cumparato de la pita centrala
  • Singerei 14 октября 2018, 06:53

    Si nu in ultimul rind ii felicit respectuos cu titlul de campion pe Androni si Stefan Caraulan pentru rezultatul muncii lor aparte pentru echipa, BRAVO !
  • Singerei 14 октября 2018, 06:50

    BRAVO CODRU,sincere felicitari si mult succes in DN.
  • 123 123 invidie MD clasica 13 октября 2018, 17:40

    Bravo si felicitari Codru! Asa slabut slabut au cistigat A single mai au si 14 puncte rezerva si nu au pierdut nici un meci!
  • Opa Victoria 13 октября 2018, 16:51

    Daca arbitrul nu va dat penalty ati pierdut ca de obicei voi cu penalty incepeti
  • 123 13 октября 2018, 16:41

    slab de tot Codru



Анонс тура



21.09.2019, 24-й тур

Кагул-2005 - Заря 16:00

Реал-Сукчес - Грэничерул 16:00

ФК Унгень - ФК Виктория 16:00

Конференции

Divizia-A.md
Администрация сайта
Buna ziua. La Chisinau au jucat.
Все конференции

Турнирная таблица

Команда И В Н П Мячи О
1. ФК Флорешть 21 17 3 1 55:18 54
2. Дачия Буюкань 20 16 2 2 51:9 50
3. Спартаний 22 16 1 5 58:23 49
4. Тигина 21 15 1 5 71:26 46
5. Сперанца Д 21 11 3 7 35:18 36
6. ФК Виктория 21 12 0 9 43:33 36
7. Кагул-2005 20 11 3 6 46:27 36
8. Искра 20 8 3 9 39:41 27
9. Грэничерул 22 7 3 12 31:50 24
10. ФК Унгень 22 7 2 13 44:73 23
11. Заря 22 6 3 13 47:49 21
12. Реал-Сукчес 21 6 2 13 45:50 20
13. ФК Сынжерей 22 6 1 15 33:60 19
14. ФК Сирець 22 5 3 14 31:72 18
15. CSF Спарта 21 0 2 19 6:86 2

Бомбардиры

Онофрей (Спартаний) 27 
Литвяков (Тигина) 26 (3)
Боровский (Искра) 17 (4)
Бычков (ФК Сынжерей) 13 
Харитов (Кагул-2005) 12 
Кричмарь (ФК Флорешть) 12 
Гондю (Реал-Сукчес) 12 (1)
Иосипой (Дачия Буюкань) 11 
А.Пащенко (ФК Флорешть) 11 
О.Андроник (ФК Унгень) 11 (1)
Стратан (ФК Унгень) 11 (2)
А.Апостол (Дачия Буюкань) 11 (2)
Безимов (Грэничерул) 10 
Гуржуй (Сперанца Д)
Посторонка (ФК Виктория) 9 (1)
Молла (ФК Виктория) 9 (1)
Ташев (Тигина)
Семиров (Тигина)
А.Шойму (ФК Сирець)