Лента новостей



ФК "Унгень" обыграл "Зимбру-2" в вынесенном матче 12-го тура

19 сентября 2017Источник: Divizia-A.md

Сегодня состоялся первый матч 12-го тура Дивизии А.

ФК Унгень - Зимбру-2 2:1
Голы: Цугуй, 22 - 1:0, Д.Адам, 72 - 1:1, Чуйко, 82 - 2:1.
ФК Унгень: Самсон, Заплитный, Тарасов, Гушан (Р.Граур, 89), И.Андроник, Рельич (Пулукчиу, 34), Кокрча, Чуйко, Гимп, Ника (Гайдаржи, 68), Цугуй.
Зимбру-2: Бутук, Архирий, Бырназ, Бортэ, Чопа, Галбаев, Юрашко (Загаевский, 46), Нагорный (Плешка, 46), Донцу (Мурованый, 83), Р.Скоарцэ, Д.Адам.
Судья: И.Орлик. Кишинев, Joma Arena.



Новости по этой теме:


Комментарии

  • Erik Okaka 20 сентября 2017, 11:18

    Cum poți să pierzi de la pensionarii de la Ungheni care se adună doar în ziua meciului?
  • Erik Okaka 20 сентября 2017, 11:16

    Și acești de la Zimbru-2 vor să ajungă în prima echipă? RUSINE!!!
  • Fan CFUN 19 сентября 2017, 18:01

    Bravo ! Dar mai frumos dacă meciul se juca la UNGHENI ! Succes CF UNGHENI !



Анонс тура

Конференции

Divizia-A.md
Администрация сайта
Conform regulamentului campionatului, ultimele trei echipe clasate, in cazul dat - Codru, Saxan si FC Edinet, retrogradeaza in Divizia B. Acestea vor fi inlocuite de cele trei cistigatoare ale zonelor Nord, Centru si...
Все конференции

Турнирная таблица

Команда И В Н П Мячи О
Серия A
1. ФК Виктория 17 12 3 2 40:19 39
2. Шериф-2 17 11 5 1 56:17 38
3. Грэничерул 17 8 7 2 32:16 31
4. Спарта 17 7 6 4 38:33 27
5. ФК Сынжерей 17 6 5 6 26:31 23
6. Кагул-2005 17 6 4 7 43:44 22
Серия B
7. Зимбру-2 18 9 3 6 37:25 30
8. Искра 18 7 3 8 26:30 24
9. Реал-Сукчес 18 6 1 11 23:42 19
10. ФК Унгень 18 4 6 8 26:33 18
11. Кодру 18 3 5 10 24:41 14
12. Саксан 18 4 6 8 19:30 12*
13. ФК Единцы 18 3 2 13 13:42 11

Бомбардиры

Г.Орбу (ФК Виктория) 19 (4)
Ребенжа (Шериф-2) 15 
Кэрунту (Шериф-2) 15 (2)
Шумкин (Кагул-2005) 10 
Маняков (Грэничерул) 10 
Павлов (Спарта) 9 (1)
Чуйко (ФК Унгень)
Кобец (Шериф-2)
Донцу (Зимбру-2)
М.Цуркан (Кодру) 8 (1)
Ибриан (Реал-Сукчес) 8 (1)
Мирчиу (Кодру) 8 (2)
Кристиогло (ФК Сынжерей)
Д.Рогак (Искра)
Рельич (ФК Унгень)
Иордаки (Спарта)
Д.Адам (Зимбру-2)