Лента новостей



Спикул - Спарта 3:3

7 апреля 2017Источник: Официальный канал FMF на Youtube

Предлагаем вашему вниманию видео голов в матче 21-го тура Дивизии А между "Спикулом" и "Спартой" (3:3).



Новости по этой теме:


Комментарии

  • sparta 8 апреля 2017, 14:58

    Hai sa fim adecvati?! Daca foloseau momentele de gol la maxim spicul cistiga la diferenta mare de scor.
  • Bim 8 апреля 2017, 13:03

    Glavariu lu4sii
  • Fc 8 апреля 2017, 06:15

    Bravo baietilor de la Sparta! Se vede ca nu sau dat batuti, au luptat pina la urma si siau facut rezultat care le aranja pe ei. Bravo!
  • Joly 8 апреля 2017, 00:28

    Iordache bravo, esti fenomenal, la sigur ai un loc intr-o echipa medie de divizia nationala, precum Speranta, Academia sau Petrocub.
  • ion 8 апреля 2017, 00:19

    asa meci numai in pielea antrenorului sa nu fii... goluri de generic,forta,lupta,cred ca e un rezultat echitabil in asa conditii. apropo soarta a inscris golul etapei eu am sa sus?in.
  • Fan. 7 апреля 2017, 19:54

    CF"SPARTA SELEMET" a meritat ?n principiu chiar si VICTORIE!!!.



Анонс тура



20.10.2017, 14-й тур

Спарта - Грэничерул 15:00

ФК Виктория - ФК Сынжерей 15:00

Шериф-2 - Кагул-2005 15:00

Искра - Кодру 15:00

Конференции

Divizia-A.md
Администрация сайта
Da, uneori rapoarte de joc nu sînt lizibile. Dar rectificăm de fiecare dată și introducem schimbările de rigoare cînd depistăm aceste erori.
Все конференции

Турнирная таблица

Команда И В Н П Мячи О
Серия A
1. ФК Виктория 12 9 2 1 34:15 29
2. Шериф-2 12 7 4 1 40:12 25
3. Спарта 12 6 5 1 29:18 23
4. Грэничерул 12 5 6 1 22:11 21
5. Кагул-2005 12 6 3 3 33:26 21
6. ФК Сынжерей 12 5 4 3 19:20 19
Серия B
7. Зимбру-2 12 5 3 4 29:18 18
8. Искра 12 5 1 6 18:24 16
9. Саксан 12 2 5 5 13:24 11
10. ФК Унгень 12 2 5 5 20:24 11
11. Реал-Сукчес 12 2 1 9 11:35 7
12. Кодру 12 1 4 7 15:32 7
13. ФК Единцы 12 1 1 10 7:31 4

Бомбардиры

Г.Орбу (ФК Виктория) 16 (4)
Кэрунту (Шериф-2) 12 (1)
Шумкин (Кагул-2005) 10 
Ребенжа (Шериф-2)
Чуйко (ФК Унгень)
М.Цуркан (Кодру) 7 (1)
Павлов (Спарта)
Кобец (Шериф-2)
Иордаки (Спарта)
Донцу (Зимбру-2)
Унгуряну (ФК Сынжерей)
Маняков (Грэничерул)
Кристиогло (ФК Сынжерей)
Добровинский (Грэничерул)
Д.Рогак (Искра)
Д.Адам (Зимбру-2)