Лента новостей



Определились финалисты Кубка Рэдэуцану-2017

19 февраля 2017Источник: Официальный сайт ФК Буюкань

Сегодня состоялись полуфинальные матчи Кубка Рэдэуцану-2017.

Суручень Тинереця - Виктория 0:2

USPEE - Спарта 0:3

Таким образом, в финале встретятся "Виктория" и "Спарта" из Дивизии Б. Напомним, что финальный матч сайт Divizia-A.md покажет в прямом эфире.

Отметим, что проигравшие в полуфинале USPEE и Суручень Тинереця проведут между собой матч за 3-е место.



Новости по этой теме:


Комментарии

  • млю 22 февраля 2017, 18:57

    а где тогатин?
  • rs 20 февраля 2017, 16:06

    Bravo Bardar !!! invidia unora se vede...succes in finala...
  • 001 20 февраля 2017, 15:08

    когда финал?
  • ion 19 февраля 2017, 23:01

    Victoria a marcat spre finalul meciului(rusine)apoi arbitru nu a validat un gol al surucenenilor din motiv ca a arbitrat azi fara ochelari de vedere Echipa din s.Suruceni participa la competitia raionala,este o diferenta de nivel,baietii sunt de la sat care nu fac antrenamente in comparatie cu multe echipe din acest turneu, cred au aratat in acest turneu foarte bine
  • bob 19 февраля 2017, 21:42

    Barbar o se c?stig? turneu,c?nd eu o sa fiu Maik Tayson) . Sparta c?stig? in final? cu ochii ?nchisi
  • srucen 19 февраля 2017, 20:21

    Ati facut in pantaloni SRUCENI,BRAVO Bardar o sa cistigati turneu.



Анонс тура



20.10.2017, 14-й тур

Спарта - Грэничерул 15:00

ФК Виктория - ФК Сынжерей 15:00

Шериф-2 - Кагул-2005 15:00

Искра - Кодру 15:00

Конференции

Divizia-A.md
Администрация сайта
Da, uneori rapoarte de joc nu sînt lizibile. Dar rectificăm de fiecare dată și introducem schimbările de rigoare cînd depistăm aceste erori.
Все конференции

Турнирная таблица

Команда И В Н П Мячи О
Серия A
1. ФК Виктория 12 9 2 1 34:15 29
2. Шериф-2 12 7 4 1 40:12 25
3. Спарта 12 6 5 1 29:18 23
4. Грэничерул 12 5 6 1 22:11 21
5. Кагул-2005 12 6 3 3 33:26 21
6. ФК Сынжерей 12 5 4 3 19:20 19
Серия B
7. Зимбру-2 12 5 3 4 29:18 18
8. Искра 12 5 1 6 18:24 16
9. Саксан 12 2 5 5 13:24 11
10. ФК Унгень 12 2 5 5 20:24 11
11. Реал-Сукчес 12 2 1 9 11:35 7
12. Кодру 12 1 4 7 15:32 7
13. ФК Единцы 12 1 1 10 7:31 4

Бомбардиры

Г.Орбу (ФК Виктория) 16 (4)
Кэрунту (Шериф-2) 12 (1)
Шумкин (Кагул-2005) 10 
Ребенжа (Шериф-2)
Чуйко (ФК Унгень)
М.Цуркан (Кодру) 7 (1)
Павлов (Спарта)
Кобец (Шериф-2)
Иордаки (Спарта)
Донцу (Зимбру-2)
Унгуряну (ФК Сынжерей)
Маняков (Грэничерул)
Кристиогло (ФК Сынжерей)
Добровинский (Грэничерул)
Д.Рогак (Искра)
Д.Адам (Зимбру-2)