FC Victoria se impune la limită pe terenul celor de la Spartanii: rezultatul etapei a 22-a



Astăzi în Divizia A s-a disputat meciul transferat al etapei a 22-a. Vă prezentăm rezultatul partidei:

Iskra și Spartanii înscriu 10 goluri împreună: rezultatul etapei a 21-a



Astăzi a fost disputat meciul transferat al etapei a 21-a din Divizia A.

Zaria - Speranța D 0:2



Vă propunem atenţiei dumneavoastră video golurilor marcate în meciul etapei a 17-a din Divizia A dintre Zaria și Speranța Drochia (0:2).

FC Sireți - Spartanii 0:3



Vă propunem atenţiei dumneavoastră video golurilor marcate în meciul etapei a 17-a din Divizia A dintre FC Sireți și Spartanii (0:3).

CSF Sparta nu s-a prezentat la meciul cu Zaria din etapa a 16-a



Meciul etapei a 16-a din Divizia A dintre CSF Sparta și Zaria Bălți, planificat pentru astăzi, nu s-a disputat din cauza neprezentării echipei gazde la stadion. 

Golul lui Artiom Litveacov a fost ales cel mai spectaculos în etapa a 12-a din Divizia A



S-a încheiat sondajul desfăşurat de site-ul Divizia-A.md, în care v-am propus să alegeţi cel mai frumos gol al etapei a 12-a din Divizia A.

Ştiri la tema dată

Avancronica etapei



17.09.2019, etapa a 22-a

Spartanii - FC Victoria 0:1

Conferinţe

Divizia.A.md
Administraţia site-ului
Buna ziua. La Chisinau au jucat.
Toate conferinţele

Clasament

Echipa M V E Î Gol P
1. FC Florești 20 16 3 1 52:17 51
2. Dacia Buiucani 20 16 2 2 51:9 50
3. Spartanii 22 16 1 5 58:23 49
4. Tighina 21 15 1 5 71:26 46
5. Speranța D 21 11 3 7 35:18 36
6. FC Victoria 21 12 0 9 43:33 36
7. Cahul-2005 20 11 3 6 46:27 36
8. Iskra 20 8 3 9 39:41 27
9. Grănicerul 22 7 3 12 31:50 24
10. FC Ungheni 22 7 2 13 44:73 23
11. Zaria 22 6 3 13 47:49 21
12. Real-Suсces 21 6 2 13 45:50 20
13. FC Sîngerei 21 6 1 14 32:57 19
14. FC Sireți 22 5 3 14 31:72 18
15. CSF Sparta 21 0 2 19 6:86 2

Golgheteri

Onofrei (Spartanii) 27 
Litveacov (Tighina) 26 (3)
Bîcicov (Iskra) 13 
Haritov (Real-Suсces) 12 
Gondiu (FC Sîngerei) 12 (1)
Iosipoi (Cahul-2005) 11 
Cricimar (FC Florești) 11 
A.Pașcenco (FC Ungheni) 11 
O.Andronic (FC Florești) 11 (1)
Stratan (FC Ungheni) 11 (2)
A.Apostol (Dacia Buiucani) 11 (2)
Bezimov (Dacia Buiucani) 10 
Gurjui (Speranța D)
Postoronca (Grănicerul) 9 (1)
Molla (FC Victoria) 9 (1)
Borovschii (FC Victoria) 9 (2)
Tașev (FC Sireți)
Semirov (Tighina)
A.Şoimu (Tighina)
Borovschi (FC Victoria) 8 (2)