Eu - reporter


??i place fotbalul, mergi la meciurile Diviziei A ?i te atrage jurnalistica? Atunci Divizia-A.md – este site-ul unde ??i po?i ?ncerca puterile ?i posibil s? pui bazele unei viitoare cariere ?n calitate de jurnalist sportiv.

?i ?ndemn?m la colaborare pe microbi?tii-entuzia?ti, care frecventeaz? meciurile din cadrul Diviziei A. Nu este neap?rat s? ave?i experien?? ?n domeniul mass-media, ?ns? este necesar? abilitatea de exprimare logic? a g?ndurilor, corect ?i structurat, ?n form? scris? c?t ?i ?n form? verbal? ?n limba de stat ?i/sau ?n limba rus?. ?n rest, le ?nv??a?i aici pe toate.

Cei mai buni reporteri vor fi r?spl?ti?i material ?i vor avea ocazia de a continua activitatea la site-urile Divizia-A.md ?i/sau Moldfootball.com.

Date de contact: info@divizia-a.md

Mai mult, dac? poseda?i informa?ii interesante la tem? sau a?i fost martorul unor evenimente interesnate, pe care le-a?i filmat, pute?i expedia materialele pe info@divizia-a.md. Dup? verificare, acestea vor fi publicate pe site.


Avancronica etapei



20.10.2019, etapa a 27-a

Speranța D - Tighina 15:00

Conferinţe

Divizia.A.md
Administraţia site-ului
Мы постараемся показать какие-то матчи. Спасибо.
Toate conferinţele

Clasament

Echipa M V E Î Gol P
1. FC Florești 25 19 3 3 66:27 60
2. Dacia Buiucani 24 19 3 2 61:12 60
3. Spartanii 24 18 1 5 66:25 55
4. Tighina 24 17 2 5 77:28 53
5. Cahul-2005 24 12 6 6 52:30 42
6. Speranța D 24 12 4 8 41:26 40
7. FC Victoria 25 12 1 12 49:46 37
8. Iskra 25 9 4 12 47:52 31
9. FC Ungheni 25 9 3 13 51:75 30
10. Grănicerul 26 8 4 14 39:63 28
11. Zaria 25 7 4 14 55:53 25
12. Real-Suсces 24 7 3 14 54:59 24
13. FC Sireți 25 7 3 15 38:79 24
14. FC Sîngerei 25 6 3 16 34:63 21
15. CSF Sparta 25 0 2 23 6:98 2

Golgheteri

Onofrei (Spartanii) 28 
Litveacov (Tighina) 26 (3)
Haritov (Iskra) 14 
Cricimar (Cahul-2005) 14 (1)
Iosipoi (FC Florești) 13 
Bîcicov (FC Sîngerei) 13 
O.Andronic (FC Ungheni) 13 (1)
Gondiu (Dacia Buiucani) 12 (1)
Stratan (Dacia Buiucani) 12 (2)
A.Apostol (Real-Suсces) 12 (3)
A.Pașcenco (FC Ungheni) 11 
Bezimov (FC Florești) 10 
Postoronca (FC Victoria) 10 (1)
Molla (FC Victoria) 10 (1)
Borovschii (Grănicerul) 10 (3)