Eu - reporter


??i place fotbalul, mergi la meciurile Diviziei A ?i te atrage jurnalistica? Atunci Divizia-A.md – este site-ul unde ??i po?i ?ncerca puterile ?i posibil s? pui bazele unei viitoare cariere ?n calitate de jurnalist sportiv.

?i ?ndemn?m la colaborare pe microbi?tii-entuzia?ti, care frecventeaz? meciurile din cadrul Diviziei A. Nu este neap?rat s? ave?i experien?? ?n domeniul mass-media, ?ns? este necesar? abilitatea de exprimare logic? a g?ndurilor, corect ?i structurat, ?n form? scris? c?t ?i ?n form? verbal? ?n limba de stat ?i/sau ?n limba rus?. ?n rest, le ?nv??a?i aici pe toate.

Cei mai buni reporteri vor fi r?spl?ti?i material ?i vor avea ocazia de a continua activitatea la site-urile Divizia-A.md ?i/sau Moldfootball.com.

Date de contact: info@divizia-a.md

Mai mult, dac? poseda?i informa?ii interesante la tem? sau a?i fost martorul unor evenimente interesnate, pe care le-a?i filmat, pute?i expedia materialele pe info@divizia-a.md. Dup? verificare, acestea vor fi publicate pe site.


Avancronica etapei



24.08.2019, etapa a 19-a

FC Sîngerei - Speranța D 17:30

Grănicerul - Spartanii 17:30

Cahul-2005 - Tighina 17:30

Real-Suсces - Dacia Buiucani 17:30

Conferinţe

Divizia.A.md
Administraţia site-ului
Buna ziua. La Chisinau au jucat.
Toate conferinţele

Clasament

Echipa M V E Î Gol P
1. FC Florești 17 15 1 1 44:13 46
2. Dacia Buiucani 16 13 1 2 44:9 40
3. Spartanii 17 12 1 4 43:17 37
4. Tighina 16 11 0 5 44:19 33
5. Cahul-2005 17 9 2 6 35:22 29
6. Speranța D 17 9 2 6 27:14 29
7. FC Victoria 17 9 0 8 35:26 27
8. Iskra 16 7 2 7 28:30 23
9. Real-Suсces 17 5 2 10 39:41 17
10. FC Sireți 17 5 2 10 28:47 17
11. FC Sîngerei 16 5 1 10 25:46 16
12. Grănicerul 16 5 1 10 19:37 16
13. FC Ungheni 17 5 1 11 31:54 16
14. Zaria 16 3 2 11 29:37 11
15. CSF Sparta 14 0 2 12 6:65 2

Golgheteri

Onofrei (Spartanii) 20 
Litveacov (Tighina) 20 (1)
Bîcicov (Iskra) 12 
Gondiu (FC Sîngerei) 12 (1)
Iosipoi (Real-Suсces) 11 
A.Apostol (Dacia Buiucani) 10 (2)
Bezimov (Dacia Buiucani)
A.Pașcenco (Grănicerul)
Gurjui (FC Sireți)
A.Şoimu (FC Florești)
Postoronca (FC Victoria) 8 (1)
Molla (Speranța D) 8 (1)
Stratan (FC Ungheni) 8 (2)
Borovschi (FC Victoria) 8 (2)