FC Sîngerei


Anul fondării: 2008
Stadion: stadionul orăşenesc din Sîngerei
Antrenor principal: Eugen Cucoş
Preşedinte: Viorel Onceanu
Culorile clubului: albe


FC Sîngerei a cîștigat meciul de verificare cu reprezentanta Diviziei B



Meciul de verificare dintre FC Sîngerei și FC Edineț s-a încheiat cu o victorie categorică în favoarea reprezentantei Diviziei A. >>>

Andrei Chilari: «În acest sezon, Divizia A este mai puternică decît în cel recedent»




FC Sireți - FC Sîngerei 3:1



Vă propunem atenţiei dumneavoastră video golurilor marcate în meciul etapei a 7-a din Divizia A dintre FC Sireți şi FC Sîngerei (3:1). >>>

FC Florești - FC Sîngerei 1:1



Vă propunem atenţiei dumneavoastră video golurilor marcate în meciul etapei a 3-a din Divizia A dintre FC Florești şi FC Sîngerei (1:1). >>>

FC Sîngerei - FC Ungheni 1:2



Vă propunem atenţiei dumneavoastră video golurilor marcate în meciul etapei a 2-a din Divizia A dintre FC Sîngerei şi FC Ungheni (1:2). >>>

Cluburile FC Sîngerei și Real-Succes vor juca un meci de verificare



Cluburile FC Sîngerei și Real-Succes se vor întîlni în cadrul unui meci de verificare, care va avea loc în Chișinău. >>>

Avancronica etapei



19.08.2018, etapa a 12-a

Saxan - FC Sîngerei 17:30

Grănicerul - Cahul-2005 17:30

FC Ungheni - Iskra 17:30

Conferinţe

Divizia.A.md
Administraţia site-ului
Здравствуйте. У нас, к сожалению, не хватает ресурсов, чтобы охватить всё.
Toate conferinţele

Clasament

Echipa M V E Î Gol P
1. Codru 12 9 3 0 37:10 30
2. FC Sireți 12 6 3 3 26:19 21
3. FC Victoria 12 7 0 5 27:23 21
4. FC Sîngerei 11 5 4 2 25:18 19
5. FC Florești 12 5 3 4 22:18 18
6. FC Ungheni 11 5 2 4 22:23 17
7. Grănicerul 11 5 1 5 14:14 16
8. Real-Suсces 12 5 0 7 26:41 15
9. Cahul-2005 11 4 1 6 13:16 13
10. Iskra 11 2 4 5 14:21 10
11. Saxan 11 2 2 7 5:14 8
12. CSF Sparta 12 1 3 8 16:30 6

Golgheteri

Lazar (FC Sireți) 13 
G.Orbu (FC Victoria) 13 (5)
Maneacov (FC Sîngerei) 12 
Nemerenco (Codru) 11 
Bîcicov (FC Florești) 11 
Cricimari (Codru)
Haritov (Cahul-2005)
Chi?an (Real-Suсces)
Noroc (Grănicerul)
Mamaliga (Codru)
Cheltuitor (CSF Sparta)
Bucătaru (FC Ungheni)
R.Gușan (FC Ungheni) 5 (2)
Pavalachi (FC Ungheni)
Molla (FC Victoria)
D.Adam (Codru)
Cilipic (Real-Suсces)