Iskra (Rîbnița)


Data fondării: 19 iunie 2009
Stadion: Stadionul orășenesc din Rîbnița
Antrenor principal: Dumitru Vasiliev
Director: Alexandru Chiricenco
Culorile clubului: albastre


Au devenit cunoscute finalistele Cupei Rădăuțanu-2019



S-a disputat al doilea meci din cadrul semifinalei Cupei Rădăuțanu, ediția 2019, la finele căruia s-a determinat a doua finalistă a competiției. >>>

Au devenit cunoscute semifinalistele Cupei Rădăuțanu-2019



Au fost disputate meciurile din cadrul sferturilor de finală a tradiționalului turneu Cupa Rădăuțanu, ediția 2019. >>>

Iskra obține prima victorie în cadrul Cupei Rădăuțanu-2019»: rezultatele etapei a 3-a



Astăzi s-au disputat meciurile etapei a 3-a din cadrul fazei grupelor Cupei Rădăuțanu.  >>>

Anatol Cebotari: «Iskra va evolua indiferent de circumstanțe, dar ne-am dori desigur să continuăm în Divizia A»



Antrenorul clubului Iskra, Anatol Cebotari, într-un interviu acordat corespondentului site-ului Divizia-A.md a concluzionat sezonul 2018 pentru gruparea din Rîbnița în al doilea eșalon valoric al fotbalului moldovenesc, pe care Iskra l-a încheiat pe ultimul loc al clasamentului și conform regulamentului retrogradează în Divizia B. De asemenea, Anatol a confirmat că Iskra va evolua în sezonul viitor indiferent de circumstanțe și a vorbit despre planurile sale de a prelua oficial gruparea din Rîbnița. >>>


Hat-trick-ul lui Zabun, Iskra părăsește ultima treaptă a clasamentului: rezultatele etapei a 21-a



Astăzi au fost jucate primele trei meciuri ale etapei a 21-a din Divizia A. >>>


Iskra – Real-Succes 3:3



Vă propunem atenţiei dumneavoastră video golurilor marcate în meciul etapei a 19-a din Divizia A dintre Iskra şi Real-Succes (3:3). >>>

Avancronica etapei



29.06.2019, etapa a 12-a

Real-Suсces - FC Victoria 18:00

Cahul-2005 - Iskra 18:00

FC Sireți - FC Sîngerei 18:00

Conferinţe

Divizia.A.md
Administraţia site-ului
Buna ziua. La Chisinau au jucat.
Toate conferinţele

Clasament

Echipa M V E Î Gol P
1. Dacia Buiucani 10 10 0 0 30:4 30
2. FC Florești 11 9 1 1 25:9 28
3. Tighina 10 8 0 2 34:12 24
4. Spartanii 10 7 1 2 29:6 22
5. Speranța D 10 6 1 3 12:7 19
6. Iskra 10 5 1 4 16:14 16
7. FC Victoria 10 4 0 6 14:14 12
8. Cahul-2005 9 3 2 4 14:14 11
9. Zaria 10 3 1 6 20:18 10
10. FC Sîngerei 10 3 1 6 12:26 10
11. FC Ungheni 11 3 1 7 20:36 10
12. Grănicerul 11 3 1 7 12:24 10
13. Real-Suсces 10 2 2 6 18:25 8
14. FC Sireți 10 2 2 6 12:21 8
15. CSF Sparta 10 0 2 8 4:42 2

Golgheteri

Onofrei (Spartanii) 16 
Litveacov (Tighina) 16 (1)
A.Apostol (Dacia Buiucani) 9 (1)
Bîcicov (FC Sîngerei)
Borovschi (Iskra) 8 (2)
Nemerenco (Dacia Buiucani)
G.Orbu (FC Victoria)
Gondiu (Real-Suсces) 6 (1)