Real-Suсces (Chișinău)


Anul fondării: 31 mai 2002
Stadion: Real-Suсces, Chișinău
Antrenor principal: Valeriu Răileanu
Președinte: Veaceslav Maximov
Culorile clubului: albastru


Octavian Onofrei se află în probe la Spartanii



Atacantul Octavian Onofrei se află în probe la clubul Spartanii, care a primit dreptul de a promova în Divizia A în sezonul 2019.  >>>


Spartanii au planificat două meciuri de verificare



Clubul Spartanii va disputa două meciuri de verificare în ajunul noului sezon competițional.  >>>

Real-Succes se impune în meciul cu Buiucani-2 în etapa a 4-a a Cupei Rădăuțanu-2019



Astăzi s-a disputat ultimul emci al etapei a 4-a din cadrul fazei grupelor turneului Cupa Rădăuțanu-2019. >>>

FC Grănicerul – Real-Succes 1:2



Vă propunem atenţiei dumneavoastră video golurilor marcate în meciul etapei a 21-a din Divizia A dintre FC Grănicerul şi Real-Succes (1:2). >>>


Iskra – Real-Succes 3:3



Vă propunem atenţiei dumneavoastră video golurilor marcate în meciul etapei a 19-a din Divizia A dintre Iskra şi Real-Succes (3:3). >>>


Real-Succes a suferit înfrîngere în meciul de verificare cu Petrocub



Real-Succes a suferit înfrîngere, scor 0:4, în meciul de verificare disputat astăzi la Hîncești cu reprezentanta Diviziei Naționale, Petrocub. >>>

Avancronica etapei



20.10.2019, etapa a 27-a

Speranța D - Tighina 15:00

Conferinţe

Divizia.A.md
Administraţia site-ului
Мы постараемся показать какие-то матчи. Спасибо.
Toate conferinţele

Clasament

Echipa M V E Î Gol P
1. FC Florești 25 19 3 3 66:27 60
2. Dacia Buiucani 24 19 3 2 61:12 60
3. Spartanii 24 18 1 5 66:25 55
4. Tighina 24 17 2 5 77:28 53
5. Cahul-2005 24 12 6 6 52:30 42
6. Speranța D 24 12 4 8 41:26 40
7. FC Victoria 25 12 1 12 49:46 37
8. Iskra 25 9 4 12 47:52 31
9. FC Ungheni 25 9 3 13 51:75 30
10. Grănicerul 26 8 4 14 39:63 28
11. Zaria 25 7 4 14 55:53 25
12. Real-Suсces 24 7 3 14 54:59 24
13. FC Sireți 25 7 3 15 38:79 24
14. FC Sîngerei 25 6 3 16 34:63 21
15. CSF Sparta 25 0 2 23 6:98 2

Golgheteri

Onofrei (Spartanii) 28 
Litveacov (Tighina) 26 (3)
Haritov (Iskra) 14 
Cricimar (Cahul-2005) 14 (1)
Iosipoi (FC Florești) 13 
Bîcicov (FC Sîngerei) 13 
O.Andronic (FC Ungheni) 13 (1)
Gondiu (Dacia Buiucani) 12 (1)
Stratan (Dacia Buiucani) 12 (2)
A.Apostol (Real-Suсces) 12 (3)
A.Pașcenco (FC Ungheni) 11 
Bezimov (FC Florești) 10 
Postoronca (FC Victoria) 10 (1)
Molla (FC Victoria) 10 (1)
Borovschii (Grănicerul) 10 (3)