Lista de ştiri



Clubul Spartanii a fost premiat cu medaliile de bronz ale Diviziei A (foto)

25 noiembrie 2019Sursă: Site-ul oficial al FMF

Echipa Spartanii Selemet a fost premiată pentru locul 3 ocupat în campionatul Moldovei, Divizia A, ediția 2019. Medaliile și Cupa au fost înmînate jucătorilor, staffului tehnic şi conducătorilor formației de către Petru Soltanici, director competiții FMF, și Nicolae Dănilă, inspector federal FMF.

La festivitate a fost alături de echipă și Tatiana Badan, primarul satului Selemet, raionul Cimișlia. Spartanii a avut unul dintre cele mai bune atacuri din eșalonul secund, marcînd 72 de goluri. 29 dintre acestea au fost înscrise de Octavian Onofrei, al doilea golgheter al sezonului.

Mai mult ca atît, formația din Selemet, a fost la un pas de promovare în Divizia Națională, însă a pierdut dramatic meciul de baraj cu formația Codru Lozova, scor 0:1.



Ştiri la tema dată


Commentarii

  • непонятно 26 noiembrie 2019, 12:17

    А что в этом такого? Уровень футбола в стране невысокий. Стимулируют футболистов как могут.
  • для космос 25 noiembrie 2019, 22:42

    В 3 дивизионе тоже дают)))
  • космос 25 noiembrie 2019, 19:22

    Походу только в Молдове могут вручить кубок за третье место во втором дивизионе.



Avancronica etapei

Conferinţe

Divizia.A.md
Administraţia site-ului
Toate conferinţele

Clasament

Echipa M V E Î Gol P
1. FC Florești 28 22 3 3 71:29 69
2. Dacia Buiucani 28 22 3 3 68:17 69
3. Spartanii 28 20 2 6 72:28 62
4. Tighina 28 19 3 6 84:31 60
5. Cahul-2005 28 14 6 8 60:34 48
6. FC Victoria 28 14 1 13 58:54 43
7. Speranța D 28 12 5 11 44:37 41
8. Grănicerul 28 10 4 14 47:66 34
9. FC Sireți 28 10 3 15 48:83 33
10. Real-Suсces 28 9 4 15 59:63 31
11. Iskra 28 9 4 15 51:62 31
12. Zaria 28 9 4 15 65:60 31
13. FC Ungheni 28 9 3 16 55:83 30
14. FC Sîngerei 28 6 3 19 38:72 21
15. CSF Sparta 28 0 2 26 6:107 2

Golgheteri

Litveacov (Tighina) 30 (4)
Onofrei (Spartanii) 29 
O.Andronic (Iskra) 16 (1)
Cricimar (FC Florești) 16 (1)
Haritov (FC Ungheni) 14 
Fadika (Cahul-2005) 14 
Bîcicov (Zaria) 14 
Iosipoi (Dacia Buiucani) 13 
Bezimov (FC Sîngerei) 13 
A.Apostol (Grănicerul) 13 (3)
Molla (Real-Suсces) 12 (1)
Gondiu (Dacia Buiucani) 12 (1)
Stratan (FC Victoria) 12 (2)
Borovschii (FC Ungheni) 12 (3)
G.Orbu (FC Florești) 11 
A.Pașcenco (FC Victoria) 11 
Noroc (Grănicerul) 10 
Postoronca (FC Victoria) 10 (1)