Arteom Litveacov ajunge liderii clasamentului golgheterilor, o nouă dublă a lui Oleg Andronic: rezultatele etapei a 18-a

17 august 2019Sursă: Divizia-A.md

Astăzi au fost disputate trei meciuri ale etapei a 18-a din Divizia A-2019. Vă prezentăm rezultatele:

FC Ungheni - Cahul-2005 2:4
Marcatori
: Culicovschii, 9 - 0:1, Haritov, 28 - 0:2, Culicosvschii, 43 - 0:3, Val.Mîță, 44 - 0:4, O.Andronic, 57 (pen) - 1:4, O.Andronic, 79 - 1:5.

FC Victoria - Iskra 6:2
Marcatori
: Bezimov, 21 - 1:0, C.Cojocaru, 44 - 2:0, Bischer, 48 - 2:1, Bezimov, 60 - 3:1, Bezimov, 61 - 4:1, Postoroncă, 71 - 5:1, Orbu, 80 - 6:1, Bumbac, 88 - 6:2.

FC Tighina - Real-Suсces 5:2
Marcatori: Dîzov, 15 - 1:0, Litveacov, 29 - 2:0, Litveacov, 33 - 3:0, Guiban, 46 - 3:1, Gurulea, 60 - 3:2, Tașev, 73 - 4:2, Chiperi, 88 - 5:2.

Rapoartele tuturor meciurilor sînt accesibile aici "Sezon-2019".



Ştiri la tema dată


Commentarii

  • чики брики 17 august 2019, 22:23

    гол искры и гол реал сукчеса..оффсайд и не залетел..как работают ассистенты..
  • Benderchanin 17 august 2019, 20:16

    Tigina krasavchiki Spasibo
  • Ribnitsia 17 august 2019, 19:50

    Вот и вся искра,дома играют красиво ,а на выезде как клоуны,тишина и Кагул поздравляю



Avancronica etapei



15.09.2019, etapa a 23-a

Zaria - Real-Suсces 16:00

Ставки: 2.84 - 4.18 - 2.11
Iskra - FC Ungheni 16:00

Ставки: 1.71 - 4.36 - 3.96

Conferinţe

Divizia.A.md
Administraţia site-ului
Buna ziua. La Chisinau au jucat.
Toate conferinţele

Clasament

Echipa M V E Î Gol P
1. FC Florești 20 16 3 1 52:17 51
2. Dacia Buiucani 20 16 2 2 51:9 50
3. Spartanii 21 16 1 4 58:22 49
4. Tighina 21 15 1 5 71:26 46
5. Cahul-2005 20 11 3 6 46:27 36
6. Speranța D 21 11 3 7 35:18 36
7. FC Victoria 20 11 0 9 42:33 33
8. Iskra 19 8 3 8 36:37 27
9. Grănicerul 22 7 3 12 31:50 24
10. FC Ungheni 21 6 2 13 40:70 20
11. Real-Suсces 20 6 2 12 44:46 20
12. FC Sîngerei 21 6 1 14 32:57 19
13. Zaria 21 5 3 13 43:48 18
14. FC Sireți 22 5 3 14 31:72 18
15. CSF Sparta 21 0 2 19 6:86 2

Golgheteri

Onofrei (Spartanii) 27 
Litveacov (Tighina) 26 (3)
Bîcicov (Iskra) 13 
Haritov (FC Sîngerei) 12 
Gondiu (Real-Suсces) 12 (1)
Iosipoi (Dacia Buiucani) 11 
Cricimar (FC Ungheni) 11 
Stratan (Dacia Buiucani) 11 (2)
A.Apostol (Cahul-2005) 11 (2)
Gurjui (Speranța D)
Bezimov (FC Florești)
A.Pașcenco (FC Victoria)
Postoronca (FC Florești) 9 (1)
Molla (Grănicerul) 9 (1)
Tașev (Tighina)
Semirov (FC Victoria)
A.Şoimu (FC Sireți)
O.Andronic (FC Ungheni) 8 (1)
Borovschii (FC Florești) 8 (1)
Borovschi (Tighina) 8 (2)