Cluburile din Divizia A și-au aflat adversarii din 1/8 de finală a Cupei Moldovei

3 iunie 2019Sursă: Divizia-A.md

La sediul FMF a avut loc tragerea la sorți pentru desemnarea perechilor și gazdelor meciurilor din cadrul 1/8 de finală a Cupei Moldovei, ediția 2019-2020.

25-26 iunie

FC Edineț - FC Milsami
FC Sfîntul Gheorghe - FCM Ungheni
FC Speranța Drochia - CSF Speranța Nisporeni
FC Codru - FC Victoria
FC Sporting Trestieni - FC Zimbru
FC Petrocub-Hîncești - FC Tighina
FC Sheriff - FC Sireți
FC Dinamo-Auto - FC Maiak Chirsova

Meciurile retur sunt programate pe 6/7 iulie.



Ştiri la tema dată


Commentarii

  • 1988 12 iunie 2019, 10:30

    ФЧМ Унгень удачи вам с Св Гиорги
  • pentru serj 4 iunie 2019, 13:08

    pentru ca saitul sa evidentieze echipele din divizia A participante
  • Serj 4 iunie 2019, 11:00

    De ce echipele din divizia A (D2) sunt scrise cu srift conturat?



Avancronica etapei



15.09.2019, etapa a 23-a

Zaria - Real-Suсces 16:00

Ставки: 2.84 - 4.18 - 2.11
Iskra - FC Ungheni 16:00

Ставки: 1.71 - 4.36 - 3.96

Conferinţe

Divizia.A.md
Administraţia site-ului
Buna ziua. La Chisinau au jucat.
Toate conferinţele

Clasament

Echipa M V E Î Gol P
1. FC Florești 20 16 3 1 52:17 51
2. Dacia Buiucani 20 16 2 2 51:9 50
3. Spartanii 21 16 1 4 58:22 49
4. Tighina 21 15 1 5 71:26 46
5. Cahul-2005 20 11 3 6 46:27 36
6. Speranța D 21 11 3 7 35:18 36
7. FC Victoria 20 11 0 9 42:33 33
8. Iskra 19 8 3 8 36:37 27
9. Grănicerul 22 7 3 12 31:50 24
10. FC Ungheni 21 6 2 13 40:70 20
11. Real-Suсces 20 6 2 12 44:46 20
12. FC Sîngerei 21 6 1 14 32:57 19
13. Zaria 21 5 3 13 43:48 18
14. FC Sireți 22 5 3 14 31:72 18
15. CSF Sparta 21 0 2 19 6:86 2

Golgheteri

Onofrei (Spartanii) 27 
Litveacov (Tighina) 26 (3)
Bîcicov (Iskra) 13 
Haritov (FC Sîngerei) 12 
Gondiu (Real-Suсces) 12 (1)
Iosipoi (Dacia Buiucani) 11 
Cricimar (FC Ungheni) 11 
Stratan (Dacia Buiucani) 11 (2)
A.Apostol (Cahul-2005) 11 (2)
Gurjui (Speranța D)
Bezimov (FC Florești)
A.Pașcenco (FC Victoria)
Postoronca (FC Florești) 9 (1)
Molla (Grănicerul) 9 (1)
Tașev (Tighina)
Semirov (FC Victoria)
A.Şoimu (FC Sireți)
O.Andronic (FC Ungheni) 8 (1)
Borovschii (FC Florești) 8 (1)
Borovschi (Tighina) 8 (2)