Doar patru echipe din Divizia A au acces în 1/8 de finală ale cupei Moldovei

25 mai 2019Sursă: Divizia-A.md

S-au disputat meciurile 1/8 de finală ale Cupei Moldovei 2019/20.

FC Edineț - FC Florești 1-1, 3-1 penalty

FCM Ungheni - FC Sângerei 3-1

Speranța Drochia - Iskra 1-1, 4-3 penalty

Sporting Trestieni - FC Sucleia 2-2, 1-0 prelungiri

FC Tighina - Real Succes 5-0

FC Slobozia Mare - FC Sireți 1-2

FC Maiak - FC Olimp 2-0



Ştiri la tema dată


Commentarii

  • Andrei Iepure 31 mai 2019, 19:44

    Жеребёвка 18 3-06-2019
  • Гесс 31 mai 2019, 14:52

    Когде жеребьевка 1/8 финала, кто знает?
  • 123321 29 mai 2019, 09:27

    басараб играет за фэлешти по Б
  • vorsma 28 mai 2019, 22:28

    А где сейчас играет шумкин и бассараб?
  • Sg 27 mai 2019, 15:04

    Singerei ca de obicei...morti
  • Cumatru Fmf 27 mai 2019, 12:36

    basta niss fa la vale
  • DrFan 27 mai 2019, 11:36

    SPERANTA THE BEST!!!
  • Pentru 12345 27 mai 2019, 03:40

    Echipele de pe B arata caracter, cele de pe A nu arata nimic, si nu baga ca se cheltuie bla bla
  • basta niss 26 mai 2019, 23:19

    vedem un derby Nisporenean in 1|8 de finala ale cupei Moldovei Sporting - Speranta ......???
  • basta niss 26 mai 2019, 23:15

    bravo Sporting Trestieni fortza fotbal Nisporeni
  • 12345 26 mai 2019, 15:06

    Cluburile din B au ajuns in 1/8 din cauza ca cluburile de pe A n-au nici un interes fata de cupa, toti inteleg ca mai departe de 1/8 nu vor trece, decit sa cheltuie zeci de mii de lei pentru a achita jucatorilor la meci mai bn cedeaza meciul cu prima ocazie si scapa de cheltuieli, mai ales ca acest sezon pe A e foarte "sec" si pina la meciurile din vara trebuie de numarat fiecare banut..
  • ФКТБ 26 mai 2019, 14:45

    26 июня первые игры 6 и 7 июля ответные
  • Serj 26 mai 2019, 13:32

    Când va avea loc tragerea la sorți pentru 1/8 de finală?
  • Basarabia e Romania 26 mai 2019, 09:28

    Titlul sttirii trebuia sa fie cu totul altul - 4 echipe din Divizia B au reușit să ajungă în optimile cupei Moldovei, în pofida diferenței de valoare față de echipele din divizia A, numai datorită voinței lor sportive. Bravo!
  • 5263 26 mai 2019, 08:41

    ФЧМ Унгень с вчерашнеи подеды вас
  • пора 26 mai 2019, 01:02

    пора уже и кубок снимать, в этой стадии
  • игра 26 mai 2019, 01:01

    будут обзоры хоть каких то игр ?
  • Vasile 26 mai 2019, 00:11

    Am fost azi la un meci foarte frumos unde edint o primit florestiu..un meci superb edinet bravo..Andrei Beşliaga o scos un penaltie din joacă şi 3 de in seria de penalturi bravo edine..succese mai departe!
  • ANDREI DRAGAN 26 mai 2019, 00:06

    Ori divizia a ori divizia b diferenţă nui
  • Кирсово 25 mai 2019, 21:49

    БРАВО МАЯК!!! Наши поздравления с выходом 1/8 !!! Так держать ребята !!! Независимо кто играет против вас мы болельщики всегда будем вас поддерживать!!! Пусть везение и удача в следующих матчах будет на нашей стороне!!!! СПАСИБО ВАМ БОЛЬШОЕ!!!!!!!!!
  • Единцы 25 mai 2019, 21:39

    Единцы супер!!!
  • Я 25 mai 2019, 21:10

    Тигина молодцы
  • FAN UNGHEN8 25 mai 2019, 20:45

    Bravo FCM Au aratat haracter Bravo deasemenea Cf Ungheni Chiar daca scoru e 4 1 au aratat un meci frumos



Avancronica etapei



24.08.2019, etapa a 19-a

FC Sîngerei - Speranța D 17:30

Grănicerul - Spartanii 17:30

Cahul-2005 - Tighina 17:30

Real-Suсces - Dacia Buiucani 17:30

Conferinţe

Divizia.A.md
Administraţia site-ului
Buna ziua. La Chisinau au jucat.
Toate conferinţele

Clasament

Echipa M V E Î Gol P
1. FC Florești 17 15 1 1 44:13 46
2. Dacia Buiucani 16 13 1 2 44:9 40
3. Spartanii 17 12 1 4 43:17 37
4. Tighina 16 11 0 5 44:19 33
5. Cahul-2005 17 9 2 6 35:22 29
6. Speranța D 17 9 2 6 27:14 29
7. FC Victoria 17 9 0 8 35:26 27
8. Iskra 16 7 2 7 28:30 23
9. Real-Suсces 17 5 2 10 39:41 17
10. FC Sireți 17 5 2 10 28:47 17
11. FC Sîngerei 16 5 1 10 25:46 16
12. Grănicerul 16 5 1 10 19:37 16
13. FC Ungheni 17 5 1 11 31:54 16
14. Zaria 16 3 2 11 29:37 11
15. CSF Sparta 14 0 2 12 6:65 2

Golgheteri

Onofrei (Spartanii) 20 
Litveacov (Tighina) 20 (1)
Bîcicov (Iskra) 12 
Gondiu (FC Sîngerei) 12 (1)
Iosipoi (Real-Suсces) 11 
A.Apostol (Dacia Buiucani) 10 (2)
Bezimov (Dacia Buiucani)
A.Pașcenco (Grănicerul)
Gurjui (FC Sireți)
A.Şoimu (FC Florești)
Postoronca (FC Victoria) 8 (1)
Molla (Speranța D) 8 (1)
Stratan (FC Ungheni) 8 (2)
Borovschi (FC Victoria) 8 (2)