Speranța din Drochia suferă prima înfrîngere în Divizia A: rezultatele etapei a 6-a

11 mai 2019Sursă: Divizia-A.md

Astăzi au fost disputate două meciuri ale etapei a 6-a din Divizia A-2019:

Speranța D - FC Victoria 0:1
Marcator:
G.Orbu, 78 - 0:1.

FC Florești - FC Sîngerei 5:1
Marcatori: A.Pașcenco, 41 - 1:0, V.Rassulov, 43 - 2:0, D.Popovici, 51 - 3:0, Lefter, 53 - 4:0, Bîcicov, 62 - 4:1, V.Cricimar, 92 - 5:1.

Rapoartele tuturor meciurilor sînt accesibile aici "Sezon-2019".

 



Ştiri la tema dată


Commentarii

  • Сс 12 mai 2019, 18:05

    2-1
  • Бельцы 12 mai 2019, 17:41

    Какой там счёт заря тигна кто-то знает
  • ФКТБ 11 mai 2019, 20:58

    cc В группе ВК описываются главные события игры.
  • Болел 11 mai 2019, 20:00

    ФК Унгень за 5 туров пропустил 25. Сколько будет пропущенных к концу? 200?
  • я 11 mai 2019, 19:33

    текстовая есть вроде
  • для сс 11 mai 2019, 19:32

    посмотри на странице в vk
  • сс 11 mai 2019, 19:11

    Болельщики Тигины, ваш клуб транслирует на сайте домашние игры команды?



Avancronica etapei



24.08.2019, etapa a 19-a

FC Sîngerei - Speranța D 17:30

Grănicerul - Spartanii 17:30

Cahul-2005 - Tighina 17:30

Conferinţe

Divizia.A.md
Administraţia site-ului
Buna ziua. La Chisinau au jucat.
Toate conferinţele

Clasament

Echipa M V E Î Gol P
1. FC Florești 17 15 1 1 44:13 46
2. Dacia Buiucani 16 13 1 2 44:9 40
3. Spartanii 17 12 1 4 43:17 37
4. Tighina 16 11 0 5 44:19 33
5. Cahul-2005 17 9 2 6 35:22 29
6. Speranța D 17 9 2 6 27:14 29
7. FC Victoria 17 9 0 8 35:26 27
8. Iskra 16 7 2 7 28:30 23
9. Real-Suсces 17 5 2 10 39:41 17
10. FC Sireți 17 5 2 10 28:47 17
11. FC Sîngerei 16 5 1 10 25:46 16
12. Grănicerul 16 5 1 10 19:37 16
13. FC Ungheni 17 5 1 11 31:54 16
14. Zaria 16 3 2 11 29:37 11
15. CSF Sparta 14 0 2 12 6:65 2

Golgheteri

Onofrei (Spartanii) 20 
Litveacov (Tighina) 20 (1)
Bîcicov (Iskra) 12 
Gondiu (FC Sîngerei) 12 (1)
Iosipoi (Real-Suсces) 11 
A.Apostol (Dacia Buiucani) 10 (2)
Bezimov (Dacia Buiucani)
A.Pașcenco (Grănicerul)
Gurjui (FC Sireți)
A.Şoimu (FC Florești)
Postoronca (FC Victoria) 8 (1)
Molla (Speranța D) 8 (1)
Stratan (FC Ungheni) 8 (2)
Borovschi (FC Victoria) 8 (2)
Lefter (FC Florești)
G.Orbu (FC Victoria)
Cricimar (FC Florești)