A devenit cunoscut calendarul calendarul primei etape din Divizia A-2019

25 martie 2019Sursă: Divizia-A.md
Astăzi, la sediul FMF, a avut loc tragerea la sorţi pentru alcătuirea programului Diviziei A, sezonul 2019. Din cauza numărului impar de echipe, FC Tighina va avea liber în prima etapă.
Vă prezentăm meciurile primei etape:

6 aprilie

Real Succes - FC Florești
FC Cahul-2005 - CSF Spartanii
FC Grănicerul - FC Victoria
FC Sîngerei - Iskra

7 aprilie

FC Zaria - CSF Sparta
Dacia Buiucani - CF Ungheni
FC Sireți - FC Speranța Drochia



Ştiri la tema dată


Commentarii

  • Zdt 29 martie 2019, 14:24

    Drochia singerei floresti glodeni Вот круто все во круг Бельц))))
  • Zdt 29 martie 2019, 14:17

    Спарта откуда вообще?
  • Экпсорт 28 martie 2019, 02:14

    Дивизия А уже второй год интересней чем национальная дивизия!!!
  • Кабзон 27 martie 2019, 16:30

    ВПЕРЁД ЗАРЯ!
  • Вася 26 martie 2019, 15:44

    Ну норм, а то в Крикова далеко...)



Avancronica etapei

Conferinţe

Divizia.A.md
Administraţia site-ului
Добрый день. Из-за того, что в один день и в одно время играются все матчи НД и Дивизии А, мы не сможем это сделать. Упор...
Toate conferinţele

Clasament

Echipa M V E Î Gol P
1. FC Florești 28 22 3 3 71:29 69
2. Dacia Buiucani 28 22 3 3 68:17 69
3. Spartanii 28 20 2 6 72:28 62
4. Tighina 28 19 3 6 84:31 60
5. Cahul-2005 28 14 6 8 60:34 48
6. FC Victoria 28 14 1 13 58:54 43
7. Speranța D 28 12 5 11 44:37 41
8. Grănicerul 28 10 4 14 47:66 34
9. FC Sireți 28 10 3 15 48:83 33
10. Real-Suсces 28 9 4 15 59:63 31
11. Iskra 28 9 4 15 51:62 31
12. Zaria 28 9 4 15 65:60 31
13. FC Ungheni 28 9 3 16 55:83 30
14. FC Sîngerei 28 6 3 19 38:72 21
15. CSF Sparta 28 0 2 26 6:107 2

Golgheteri

Litveacov (Tighina) 30 (4)
Onofrei (Spartanii) 29 
O.Andronic (Iskra) 16 (1)
Cricimar (FC Florești) 16 (1)
Haritov (FC Ungheni) 14 
Fadika (Cahul-2005) 14 
Bîcicov (Zaria) 14 
Iosipoi (Dacia Buiucani) 13 
Bezimov (FC Sîngerei) 13 
A.Apostol (Grănicerul) 13 (3)
Molla (Real-Suсces) 12 (1)
Gondiu (Dacia Buiucani) 12 (1)
Stratan (FC Victoria) 12 (2)
Borovschii (FC Ungheni) 12 (3)
G.Orbu (FC Florești) 11 
A.Pașcenco (FC Victoria) 11 
Noroc (Grănicerul) 10 
Postoronca (FC Victoria) 10 (1)