Lista de ştiri



Clubul Spartanii Selemet au surclasat FC Sîngerei într-un meci amical

16 martie 2019Sursă: Divizia-A.md

Clubul Spartanii Selemet au surclasat FC Sîngerei într-un meci amical. 

Meciul, jucat astăzi la stadionul Academiei Zimbru s-a încheiat cu scorul 8:1 în favoarea grupării din Selemet.

Un hart-trick a reușit Octavian Onofrei, Maxim Pleșca - o dublă, încă cîte un gol au marcat Marin Stan, Cristian Rotaru și Sandu Mihalovschi. 

Unicul gol în lotul celor din Sîngerei a fost marcat de Igor Bîcicov. 



Ştiri la tema dată


Commentarii

  • 55 17 martie 2019, 15:58

    fan ce e cu viata ta? nimeni nimic de rau nu a scris. nu te teme, nu are nimeni mare treaba de echipa ta iubita. sustine-i singur si in continuare)
  • Fan 17 martie 2019, 13:00

    Ce comentați înraiurea, cine sunteți voi ca să menționați ceia ce nu știți. Cătațivă de treabă sau vină și dă întrebări în fața conducerii clubului, că vai primi răspuns, imediat și la timp.
  • кдз 17 martie 2019, 00:31

    плешка тоже новичок, а ротару и михаиловски молодые ребята из местной школы
  • ФКТБ 16 martie 2019, 23:40

    Я как понимаю из новичков отметился только Октавиан Онофрей, остальные те кто играл и в том году (в дивизии-б) или все новички забили??



Avancronica etapei

Conferinţe

Divizia.A.md
Administraţia site-ului
Toate conferinţele

Clasament

Echipa M V E Î Gol P
1. FC Florești 28 22 3 3 71:29 69
2. Dacia Buiucani 28 22 3 3 68:17 69
3. Spartanii 28 20 2 6 72:28 62
4. Tighina 28 19 3 6 84:31 60
5. Cahul-2005 28 14 6 8 60:34 48
6. FC Victoria 28 14 1 13 58:54 43
7. Speranța D 28 12 5 11 44:37 41
8. Grănicerul 28 10 4 14 47:66 34
9. FC Sireți 28 10 3 15 48:83 33
10. Real-Suсces 28 9 4 15 59:63 31
11. Iskra 28 9 4 15 51:62 31
12. Zaria 28 9 4 15 65:60 31
13. FC Ungheni 28 9 3 16 55:83 30
14. FC Sîngerei 28 6 3 19 38:72 21
15. CSF Sparta 28 0 2 26 6:107 2

Golgheteri

Litveacov (Tighina) 30 (4)
Onofrei (Spartanii) 29 
O.Andronic (Iskra) 16 (1)
Cricimar (FC Florești) 16 (1)
Haritov (FC Ungheni) 14 
Fadika (Cahul-2005) 14 
Bîcicov (Zaria) 14 
Iosipoi (Dacia Buiucani) 13 
Bezimov (FC Sîngerei) 13 
A.Apostol (Grănicerul) 13 (3)
Molla (Real-Suсces) 12 (1)
Gondiu (Dacia Buiucani) 12 (1)
Stratan (FC Victoria) 12 (2)
Borovschii (FC Ungheni) 12 (3)
G.Orbu (FC Florești) 11 
A.Pașcenco (FC Victoria) 11 
Noroc (Grănicerul) 10 
Postoronca (FC Victoria) 10 (1)