Golul lui Mihail Ungureanu a fost ales cel mai spectaculos în etapa a 16-a din Divizia A

22 octombrie 2018Sursă: Divizia-A.md

S-a încheiat sondajul desfăşurat de site-ul Divizia-A.md, în care v-am propus să alegeţi cel mai frumos gol al etapei a 16-a din Divizia A.

Poziţia a treia i-a revenit golului marcat de jucătorul CSF Sparta, Victor Zalenschi, în poarta formației formației FС Grănicerul (5:0). Acest gol a adunat 15% dintre voturile respondenţilor.

Pe locul doi se regăseşte golul înscris de fotbalistul clubului FC Sîngerei în meciul cu Real-Succes (3:1). Este vorba despre Mihail Ungureanu , a cărui a cărui reușită din minutul 88 a adunat 16% de voturi.

Pe prima poziţie se află golul marcat de același Mihail Ungureanu. Golul său din minutul 61 a adunat 23% dintre voturile respondenţilor.