FC Victoria – Codru 0:1

13 octombrie 2018Sursă: Divizia-A.md

Vă propunem atenţiei dumneavoastră rezumatul video al meciului etapei a 20-a din Divizia A dintre FC Victoria şi Codru (0:1). Remarcăm că la finele partidei, gruparea din Lozova a fost premiată cu medaliile de aur pentru cucerirea titlului de campioană a Diviziei A. 



Ştiri la tema dată


Commentarii

  • Ion 14 octombrie 2018, 07:02

    Pentru cei de la fmf chiar nu aveti bani sa cumparati o cupa normala????? Parca o cumparato de la pita centrala
  • Singerei 14 octombrie 2018, 06:53

    Si nu in ultimul rind ii felicit respectuos cu titlul de campion pe Androni si Stefan Caraulan pentru rezultatul muncii lor aparte pentru echipa, BRAVO !
  • Singerei 14 octombrie 2018, 06:50

    BRAVO CODRU,sincere felicitari si mult succes in DN.
  • 123 123 invidie MD clasica 13 octombrie 2018, 17:40

    Bravo si felicitari Codru! Asa slabut slabut au cistigat A single mai au si 14 puncte rezerva si nu au pierdut nici un meci!
  • Opa Victoria 13 octombrie 2018, 16:51

    Daca arbitrul nu va dat penalty ati pierdut ca de obicei voi cu penalty incepeti
  • 123 13 octombrie 2018, 16:41

    slab de tot Codru



Avancronica etapei



21.09.2019, etapa a 24-a

Cahul-2005 - Zaria 16:00

Real-Suсces - Grănicerul 16:00

FC Ungheni - FC Victoria 16:00

Conferinţe

Divizia.A.md
Administraţia site-ului
Buna ziua. La Chisinau au jucat.
Toate conferinţele

Clasament

Echipa M V E Î Gol P
1. FC Florești 21 17 3 1 55:18 54
2. Dacia Buiucani 20 16 2 2 51:9 50
3. Spartanii 22 16 1 5 58:23 49
4. Tighina 21 15 1 5 71:26 46
5. Speranța D 21 11 3 7 35:18 36
6. FC Victoria 21 12 0 9 43:33 36
7. Cahul-2005 20 11 3 6 46:27 36
8. Iskra 20 8 3 9 39:41 27
9. Grănicerul 22 7 3 12 31:50 24
10. FC Ungheni 22 7 2 13 44:73 23
11. Zaria 22 6 3 13 47:49 21
12. Real-Suсces 21 6 2 13 45:50 20
13. FC Sîngerei 22 6 1 15 33:60 19
14. FC Sireți 22 5 3 14 31:72 18
15. CSF Sparta 21 0 2 19 6:86 2

Golgheteri

Onofrei (Spartanii) 27 
Litveacov (Tighina) 26 (3)
Bîcicov (Iskra) 13 
Haritov (Cahul-2005) 12 
Cricimar (FC Florești) 12 
Gondiu (FC Sîngerei) 12 (1)
Iosipoi (FC Ungheni) 11 
A.Pașcenco (FC Ungheni) 11 
O.Andronic (FC Florești) 11 (1)
Stratan (Real-Suсces) 11 (2)
A.Apostol (Dacia Buiucani) 11 (2)
Bezimov (Dacia Buiucani) 10 
Gurjui (Speranța D)
Postoronca (Grănicerul) 9 (1)
Molla (FC Victoria) 9 (1)
Borovschii (FC Victoria) 9 (2)
Tașev (Tighina)
Semirov (FC Sireți)
A.Şoimu (Tighina)
Borovschi (FC Victoria) 8 (2)