Trei cluburi din Divizia A au fost preluate de antrenori noi la startul noului campionat

2 mai 2018Sursă: Divizia-A.md

Cluburile Real-Succes, Iskra și FC Ungheni, care evoluează în Divizia A, au schimbat în acest intersezon antrenorii principali.

Antrenorul principal al clubului Real-Succes a adevenit Valeriu Răileanu, Iskra a fost preluată de Veaceslav Rogac (foto), iar FC Ungheni este pregătită de Ruslan Graur.



Ştiri la tema dată


Commentarii

  • maks 6 mai 2018, 20:12

    в искре так и рулит ионашко какого тогда тут пишут что новый тренер?
  • ммм 4 mai 2018, 10:04

    искрасталь он что тебя в обезьянок посадил или воду заставлял таскать , по этому ты такой злой на него
  • ZNT 3 mai 2018, 20:59

    так-то Рогак воспитал Гульчака и Дроса которые 2 года как играют за основную команду
  • искрасталь 3 mai 2018, 15:08

    в олимпии бельцы он работал водоносом всех тренеров. до тренерской карьеры работал в полиций, вышел на пенсию решил стать тренером. физруки б****
  • FMF 3 mai 2018, 13:43

    Он в Олимпии Бельци раньше роботал
  • Москвич 3 mai 2018, 11:10

    Прошу прощения Валерий
  • Москвич 3 mai 2018, 11:10

    Кто такой Вячеслав Рогак и откуда он ?



Avancronica etapei



18.09.2019, etapa a 21-a

FC Sîngerei - FC Florești 16:00

Conferinţe

Divizia.A.md
Administraţia site-ului
Buna ziua. La Chisinau au jucat.
Toate conferinţele

Clasament

Echipa M V E Î Gol P
1. FC Florești 20 16 3 1 52:17 51
2. Dacia Buiucani 20 16 2 2 51:9 50
3. Spartanii 22 16 1 5 58:23 49
4. Tighina 21 15 1 5 71:26 46
5. Speranța D 21 11 3 7 35:18 36
6. FC Victoria 21 12 0 9 43:33 36
7. Cahul-2005 20 11 3 6 46:27 36
8. Iskra 20 8 3 9 39:41 27
9. Grănicerul 22 7 3 12 31:50 24
10. FC Ungheni 22 7 2 13 44:73 23
11. Zaria 22 6 3 13 47:49 21
12. Real-Suсces 21 6 2 13 45:50 20
13. FC Sîngerei 21 6 1 14 32:57 19
14. FC Sireți 22 5 3 14 31:72 18
15. CSF Sparta 21 0 2 19 6:86 2

Golgheteri

Onofrei (Spartanii) 27 
Litveacov (Tighina) 26 (3)
Bîcicov (Iskra) 13 
Haritov (Real-Suсces) 12 
Gondiu (FC Sîngerei) 12 (1)
Iosipoi (Cahul-2005) 11 
Cricimar (FC Florești) 11 
A.Pașcenco (FC Ungheni) 11 
O.Andronic (FC Florești) 11 (1)
Stratan (FC Ungheni) 11 (2)
A.Apostol (Dacia Buiucani) 11 (2)
Bezimov (Dacia Buiucani) 10 
Gurjui (Speranța D)
Postoronca (Grănicerul) 9 (1)
Molla (FC Victoria) 9 (1)
Borovschii (FC Victoria) 9 (2)
Tașev (FC Sireți)
Semirov (Tighina)
A.Şoimu (Tighina)
Borovschi (FC Victoria) 8 (2)