Lista de ştiri



Ivan Cup?ov: "Locomotiv nu va evolua ?n Campionatul Moldovei ?n sezonul viitor"

30 iunie 2014Sursă: Divizia-A.md

Clubul de fotbal Locomotiv din ora?ul B?l?i, mai mult decît probabil nu va evolua în sezonul viitor în Divizia B, unde a retrogradat la finele edi?iei actuale a Campionatului Moldovei, Divizia A. Declara?ia îi apar?ine pe?edintelui forma?iei, Ivan Cup?ov, postat? în conferin?a sa de pe site-ul Divizia-a.md.

- Îmi pare foarte r?u, dar trebuie s? declar c? la moment clubul î?i încheie evolu?ia în Campionatul Moldovei, - a declarat Cup?ov. Pentru sezonul viitor totul este deja decis. Lucrurile se vor schimba doar în cazul în care va avea loc o minune. Avem nevoie de foarte mul?i bani pentru a evolua în Campionatul Moldovei f?r? Olimpia, care are ?coala sa, tineretul s?u, antrenori, medici ?i terenuri de antrenament.



Ştiri la tema dată


Commentarii

  • Johnny Woolf 18 august 2014, 09:27

    Слава!
  • Алкоголист 11 iulie 2014, 09:53

    Слава!
  • Johnny Woolf 1 iulie 2014, 18:23

    Жаль, но мы с Локо до конца! Слава Локо!!!



Avancronica etapei

Conferinţe

Divizia.A.md
Administraţia site-ului
Toate conferinţele

Clasament

Echipa M V E Î Gol P
1. FC Florești 28 22 3 3 71:29 69
2. Dacia Buiucani 28 22 3 3 68:17 69
3. Spartanii 28 20 2 6 72:28 62
4. Tighina 28 19 3 6 84:31 60
5. Cahul-2005 28 14 6 8 60:34 48
6. FC Victoria 28 14 1 13 58:54 43
7. Speranța D 28 12 5 11 44:37 41
8. Grănicerul 28 10 4 14 47:66 34
9. FC Sireți 28 10 3 15 48:83 33
10. Real-Suсces 28 9 4 15 59:63 31
11. Iskra 28 9 4 15 51:62 31
12. Zaria 28 9 4 15 65:60 31
13. FC Ungheni 28 9 3 16 55:83 30
14. FC Sîngerei 28 6 3 19 38:72 21
15. CSF Sparta 28 0 2 26 6:107 2

Golgheteri

Litveacov (Tighina) 30 (4)
Onofrei (Spartanii) 29 
O.Andronic (Iskra) 16 (1)
Cricimar (FC Florești) 16 (1)
Haritov (FC Ungheni) 14 
Fadika (Cahul-2005) 14 
Bîcicov (Zaria) 14 
Iosipoi (Dacia Buiucani) 13 
Bezimov (FC Sîngerei) 13 
A.Apostol (Grănicerul) 13 (3)
Molla (Real-Suсces) 12 (1)
Gondiu (Dacia Buiucani) 12 (1)
Stratan (FC Victoria) 12 (2)
Borovschii (FC Ungheni) 12 (3)
G.Orbu (FC Florești) 11 
A.Pașcenco (FC Victoria) 11 
Noroc (Grănicerul) 10 
Postoronca (FC Victoria) 10 (1)